Ga naar inhoud

Giovinazzi verpulvert ronderecord Vettel tijdens in-season test


Aanbevolen Berichten

Geplaatst
Giovinazzi verpulvert ronderecord Vettel tijdens in-season test

322216.jpg

Knipsel.JPG.573bb01a8de083a82f4b08a1873d389b.JPG

Antonio Giovinazzi heeft indruk gemaakt op de eerste dag van de tweedaagse Formule 1-test op de Hungaroring. De jonge Italiaan dook ruim een halve seconde onder het officiële baanrecord van Ferrari-coureur Sebastian Vettel.

Giovinazzi kende een sterke dag achter het stuur van de Ferrari. In de ochtend noteerde hij al de beste tijd en maakte in de middag indruk met een ijzersterk optreden. In eerste instantie dook hij op de mediums (1m17.807) al onder zijn persoonlijke besttijd en ging vervolgens op de supersofts nog een stuk harder (1m16.887). Op die band kwam hij al binnen zeven tienden van het ronderecord van Vettel, een 1.16.170 neergezet tijdens de derde vrije training van afgelopen Grand Prix-weekend. Met twee uur te gaan monteerde Ferrari de hypersofts die tijdens de voorbije GP niet ingezet werden door leverancier Pirelli. Daarmee noteerde Giovinazzi een sterke 1.15.648.

Op dat moment was de jonge Italiaan exact drie seconden sneller dan Sauber-coureur Marcus Ericsson op de tweede stek, voordat de sessie werd onderbroken door de enige rode vlag van de dag. Sean Gelael was de veroorzaker, toen hij in de snelle bocht 11 zijn Toro Rosso in de vangrails parkeerde. Kort daarvoor had de Indonesiër zijn beste tijd van de dag neergezet, al was hij bezig aan een testprogramma voor Pirelli en voerde geen testwerk voor Toro Rosso uit.

Na een oponthoud van twintig minuten liet ook Ericsson de hypersofts monteren en eindigde daarmee op een 1.18.155. Voor de context van de recordronde van Giovinazzi: Ericsson was op de hypers zeven tienden sneller dan zijn beste tijd op de ultra's in de derde vrije training op zaterdag. Ericsson was niet de enige rijder die zich na de rode vlag verbeterde. Brendon Hartley schoof op naar de derde stek met een 1.19.251. Ook hij deed dat op de zachtste compound. Lando Norris zette de klok stil na 1.19.294 en eindigde de dag in de McLaren als vierde.

Norris' Formule 2-titelconcurrent George Russell kwam in de Mercedes tot slechts 49 ronden en eindigde de dag als vijfde. Hij zette zijn snelste tijd neer op de supersofts en was daarmee een tiende sneller dan Daniel Ricciardo op de ultra's. De Australiër was een van de drie rijders die experimenteerde met de nieuwe voorvleugel voor 2019. Nicholas Latifi en Oliver Rowland waren de overige rijders.

Met nog anderhalf uur te gaan trok een korte maar hevige regenbui over het Hongaarse circuit. Een enkeling durfde het nog aan om op intermediates het asfalt te verkiezen. Dat resulteerde logischerwijs niet in tijdsverbeteringen.

Bron gpupdate

Maak een account of meld je aan om te reageren

Je moet lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer je voor een nieuw account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuw account

Aanmelden

Heb je al een account? Meld je dan hier aan.

Nu Aanmelden
×
×
  • Nieuwe Aanmaken...

Belangrijke Informatie

Lees voordat je verder gaat onze Gebruikers Voorwaarden en Privacybeleid. We hebben cookies op uw apparaat geplaatst om te helpen deze website te verbeteren. Je kunt je cookie instellingen aanpassen, anders nemen we aan dat je het goed vindt dat we verder gaan.