Ga naar inhoud

Ferrari vervangt teambaas Arrivabene door Binotto


Aanbevolen Berichten

Geplaatst

Ferrari vervangt teambaas Arrivabene door Binotto.

image.png.3ec0e7c8657af6c30b3e089c3ebc60ae.png

Maurizio Arrivabene is niet langer de teambaas van het Ferrari Formule 1-team. Technisch directeur Mattia Binotto neemt de algemene leiding over in Maranello.

Na het andermaal missen van de wereldtitel in 2018 heeft de nieuwe Ferrari-president John Elkann besloten om tijdens de kerstperiode in te grijpen. Maurizio Arrivabene moet zijn spullen pakken, Mattia Binotto krijgt de leiding van het team in handen, zo hebben bronnen binnen het team bevestigd aan Motorsport.com. Het verhaal verscheen eerst in de Italiaanse krant Gazzetta dello Sport. Op dat moment was binnen het team duidelijk nog niet iedereen op de hoogte van het sensationele nieuws.

Arrivabene werd in 2015 aangesteld door nieuwe voorzitter Sergio Marchionne, die Luca di Montezemolo kwam vervangen. Arrivabene, die bij Ferrari in beeld kwam als marketingman van Ferrari-sponsor Marlboro, had de opdracht om de Scuderia weer naar de titel te loodsen samen met Sebastian Vettel.

De voorbije twee seizoenen bouwde Ferrari een steengoede auto, maar liep het toch twee keer mis. Fouten van Vettel zelf buiten beschouwing gelaten maakte het team vaak strategische blunders, communiceerde het slecht met de media en was het niet duidelijk over teamorders tussen Vettel en teamgenoot Kimi Raikkonen.

Er waren al langer meningsverschillen tussen Arrivabene en Binotto over de richting die het team moest inslaan. Na de dood van voorzitter Marchionne leek de positie van Arrivabene te wankelen. Bij het begin van 2019 besloot Ferrari om een nieuwe koers te varen, zonder de 61-jarige Arrivabene.

Binotto werd in 2016 gepromoveerd tot technisch directeur van Ferrari. De in Zwitserland geboren ingenieur begon in 1995 in de Formule 1 met Ferrari als testingenieur en kwam in 1997 bij het raceteam. Na een periode als race-engineer kreeg hij in 2009 de leiding over het KERS-project en eind 2014 over de motorafdeling.

Binotto zou op zijn beurt geen vervanger aanstellen als technisch directeur. De structuur van het team zou meer op die van Mercedes gaan lijken met meer verantwoordelijkheden voor het hoofd aerodynamica Enrico Cardile en het hoofd van de motorafdeling Corrado Iotti.

Bron gpupdate

Maak een account of meld je aan om te reageren

Je moet lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer je voor een nieuw account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuw account

Aanmelden

Heb je al een account? Meld je dan hier aan.

Nu Aanmelden
×
×
  • Nieuwe Aanmaken...

Belangrijke Informatie

Lees voordat je verder gaat onze Gebruikers Voorwaarden en Privacybeleid. We hebben cookies op uw apparaat geplaatst om te helpen deze website te verbeteren. Je kunt je cookie instellingen aanpassen, anders nemen we aan dat je het goed vindt dat we verder gaan.