Ga naar inhoud

Marko: Red Bull vindt aerodynamische zwakte aan RB15


Aanbevolen Berichten

Geplaatst

Marko: Red Bull vindt aerodynamische zwakte aan RB15

Marko: Red Bull vindt aerodynamische zwakte aan RB15

Na de inleidende beschietingen van het Formule 1-seizoen 2019 vindt Red Bull Racing zichzelf terug op de derde plaats in het constructeurskampioenschap. Alhoewel de samenwerking met Honda hoopvol stemt, weet Helmut Marko dat zijn formatie nog stappen moet maken met de RB15.

Die marge ligt volgens de topadviseur vooral op aerodynamisch vlak. Zo loopt Red Bull na Gasly's crash in Barcelona - tijdens de afsluitende testweek - nog altijd wat achter de feiten aan. "Dat komt doordat we die laatste testdag met een tijdelijk pakket moesten afwerken, omdat we toen niet alle onderdelen voor handen hadden", verkondigt hij in een exclusief interview met Motorsport.com.

De formatie bracht de gewenste onderdelen vervolgens wel mee naar Australië, maar moest ze daar dus zonder testkilometers - door de crash van Gasly - meteen inzetten. Het tempo leek op Albert Park nog wel bemoedigend, maar kwam volgens Marko vooral doordat Ferrari toen nog niet haar ware gezicht toonde. "In Bahrein vonden we echt een zwakte in onze aerodynamica. We hebben toen al meteen enkele veranderingen doorgevoerd, waardoor Verstappens tijd afgelopen dinsdag al beter was."

Oplossing voor GP Barcelona

Red Bull vond met andere woorden een aerodynamisch probleem tijdens het Grand Prix-weekend en heeft deze richting de testdagen al deels kunnen oplossen. "Het is geen conceptueel probleem, maar gaat eerder om de details. Daar hebben we nu ook niet voor het eerst last van, al maakt de wind in Bahrein het nog erger." We hebben de ware potentie van de RB15 met andere woorden nog niet gezien.

Het gaat nu vooral om finetunen, al durft Marko nog niet te zeggen hoe zijn equipe er tijdens de jubileumrace in China voor zal staan. "We kennen de oorzaak nu. Maar in hoeverre we het al hebben opgelost voor China valt op dit moment nog niet te zeggen. Voor de race in Barcelona moet het in ieder geval wel verholpen zijn." De Oostenrijker bevestigt tot slot wel erg tevreden te zijn over Honda. "We hebben nu twee races gehad en hebben steeds met vier auto's de finish gehaald, dus dat is positief."

Bron: GPUpdate

  • Vind ik leuk 1

Maak een account of meld je aan om te reageren

Je moet lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer je voor een nieuw account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuw account

Aanmelden

Heb je al een account? Meld je dan hier aan.

Nu Aanmelden
×
×
  • Nieuwe Aanmaken...

Belangrijke Informatie

Lees voordat je verder gaat onze Gebruikers Voorwaarden en Privacybeleid. We hebben cookies op uw apparaat geplaatst om te helpen deze website te verbeteren. Je kunt je cookie instellingen aanpassen, anders nemen we aan dat je het goed vindt dat we verder gaan.