Ga naar inhoud

Binotto: "Nieuwe auto is op veel punten erg extreem"


Aanbevolen Berichten

Geplaatst

Binotto: "Nieuwe auto is op veel punten erg extreem.

image.png.b93331ebaf7de72bb4c61aea1f82fcfe.png

Ferrari-teambaas Mattia Binotto zegt dat het team de extremen heeft opgezocht bij het ontwerpen van de nieuwe auto, die dinsdagavond in het historische Romolo Valli-theater in Reggio Emilia aan het publiek is voorgesteld.

Ferrari had vorig jaar een wagen die het uitstekend deed op de low downforce-circuits, maar minder goed presteerde op banen waar meer neerwaartse druk vereist was. Met de SF1000 hoopt het team een auto te hebben waarmee Sebastian Vettel en Charles Leclerc in alle races sterk voor de dag kunnen komen. Volgens Binotto heeft Ferrari hiervoor op aerodynamisch vlak alle zeilen bijgezet.

"Het klopt dat de regels stabiel zijn gebleven, dus het is moeilijk om de auto compleet te transformeren", zei Binotto. "De auto van vorig jaar, de SF90, vormde ook het startpunt, maar we zijn verder op alle punten extreem gegaan, zoveel als mogelijk was. We hebben geprobeerd de aerodynamische performance van de auto te maximaliseren en zoveel mogelijk downforce te vinden, dus de volledige auto - de monocoque, de architectuur van de motor, de versnellingsbak - is zo verpakt dat de auto een slanker figuur heeft gekregen. Volgens mij is dat ook vrij goed zichtbaar."

Behalve de aerodynamica zijn de ophanging en de motor flink onder handen genomen. Binotto: "We hebben aan alle onderdelen van de wagen gewerkt. De ophanging is zo ontworpen dat we flexibeler kunnen zijn op het circuit, als het gaat om het aanpassen van de set-up aan de wensen van de coureur en de eisen van het circuit. We hebben ook hard gewerkt om het gewicht laag te houden en we hebben veel werk gestoken in de power-unit, waarbij we niet alleen hebben gekeken naar hoe de motor verpakt is maar naar elk individueel onderdeel, ook om goed om te kunnen gaan met de veranderende technische regels, waarbij het olieverbruik met 50 procent wordt gereduceerd."

"De auto mag dan erg veel op die van vorig jaar lijken, geloof mij maar dat het een compleet andere wagen is", benadrukt Binotto. "De auto is op veel punten zeer extreem geworden."

Bron gpupdate.net.

Maak een account of meld je aan om te reageren

Je moet lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer je voor een nieuw account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuw account

Aanmelden

Heb je al een account? Meld je dan hier aan.

Nu Aanmelden
×
×
  • Nieuwe Aanmaken...

Belangrijke Informatie

Lees voordat je verder gaat onze Gebruikers Voorwaarden en Privacybeleid. We hebben cookies op uw apparaat geplaatst om te helpen deze website te verbeteren. Je kunt je cookie instellingen aanpassen, anders nemen we aan dat je het goed vindt dat we verder gaan.