Ga naar inhoud

Gasly wint bizarre Italiaanse GP, Sainz en Stroll pakken podium


Aanbevolen Berichten

Geplaatst

Gasly wint bizarre Italiaanse GP, Sainz en Stroll pakken podium.

afbeelding.png.425fc80b10b56ec6ba140263f941ed94.png

Gasly wint bizarre Italiaanse GP, Sainz en Stroll pakken podium

Pierre Gasly heeft een spectaculaire overwinning behaald in een zeer memorabele editie van de Italiaanse Grand Prix. Carlos Sainz finishte kort achter de AlphaTauri-coureur als tweede, terwijl Lance Stroll het podium op Monza completeerde. Een safety car, een rode vlag én een blunder van het Mercedes Formule 1-team stonden aan de basis van deze opmerkelijke uitslag. Max Verstappen zag de eindstreep niet.

Het had een makkelijke middag voor Mercedes moeten worden maar het liep allemaal net even anders. Lewis Hamilton en Valtteri Bottas waren op zaterdag een klap sneller dan de concurrentie en de verwachting was dan ook dat het Mercedes-duo het veld in de race op een hoop zou rijden. Bottas maakte echter een belabberde start vanaf P2, terwijl Mercedes later in de race een enorme fout maakte bij Hamilton.

Aanvankelijk was het nog 'business as usual' voor de zesvoudig wereldkampioen. De Brit startte van pole-position, kwam prima weg toen de rode lampen boven het rechte stuk doofden en reed gestaag weg bij de rest van het veld. Bottas had zogezegd veel moeite om zijn Mercedes op gang te brengen. De Fin zag al snel Carlos Sainz in de McLaren voorbij komen, waarna ook Lando Norris, Sergio Perez en Daniel Ricciardo de Fin in de eerste ronde passeerden. Bottas dacht even dat hij een lekke band had, maar daar bleek geen sprake van. De Mercedes-coureur slaagde er in de ronden die volgden echter niet in om weer terug naar voren te komen.

Max Verstappen had ook geen goede start. De Red Bull-coureur ving de race aan vanaf P5 en viel in de eerste meters terug naar de achtste plek. In de derde ronde knokte de Limburger zich bij de eerste chicane langs Lance Stroll, zodat hij achter Bottas op de zevende positie kwam te liggen. Een paar ronden later werd Sebastian Vettel getroffen door een remprobleem. De Duitser schoot rechtdoor in de eerste bocht en ging dwars door twee piepschuimen blokken. Hij stuurde zijn Ferrari naar de pits om uit te stappen. Een dramatische start voor het team uit Maranello dus, maar het zou allemaal nog veel erger worden voor de Scuderia. Na de uitvalbeurt van Vettel gebeurde er even weinig in de race. Het was min of meer wachten op de eerste pitstops.

Het bleek echter een stilte voor de storm. De eerste reguliere pitstops waren net gemaakt toen Kevin Magnussen zijn Haas aan het begin van het rechte stuk aan de kant zette met een technisch probleem. Omdat de auto op een gevaarlijke plek stond voor de marshals, werd de safety car naar buiten gezonden. En omdat de wagen niet ver van de pitsingang stond, werd besloten de pitstraat dicht te gooien. Mercedes zag die laatste melding van de racedirectie echter over het hoofd en riep Hamilton naar binnen voor een bandenwissel. Alfa Romeo deed even later hetzelfde met Antonio Giovinazzi. Het zou beide coureurs op een stop and go-penalty van tien seconden komen te staan, waarmee Mercedes een vrijwel zekere overwinning weggooide.

Nadat de auto van Magnussen was weggeduwd, ging de pitstraat open en maakten de coureurs die nog niet naar binnen geweest een pitstop, al besloot Lance Stroll het erop te wagen en buiten te blijven. Een ronde later kwam de safety car naar binnen en ging de race met een behoorlijk door elkaar gehusseld veld weer verder. Hamilton leidde voor Lance Stroll, Pierre Gasly, Antonio Giovinazzi, Kimi Raikkonen en Charles Leclerc, terwijl Max Verstappen slechts dertiende lag na de pitstops. Inmiddels was echter duidelijk dat Hamilton, net als Giovinazzi, nog een keer extra naar de pits moest, waarmee het opeens een zeer interessante race werd.

De wedstrijd was nog maar net weer onderweg of ging het mis bij Charles Leclerc. De Monegask raakte van de baan in de Parabolica en belandde met een behoorlijke klap in de bandenstapels aldaar. Leclerc kon ondanks de flinke smak ongedeerd uitstappen, maar met een dubbele DNF was de rampzalige thuisrace van Ferrari compleet. Na de crash kwam de rode vlag tevoorschijn omdat de baanafzetting moest worden hersteld. Het veld werd gesommeerd de pitstraat op te zoeken, waar de coureurs moesten wachten tot de werkzaamheden aan de bandenstapels waren voltooid. Hamilton, verbolgen over de stop and go die hij had gekregen, maakte van de pauze gebruik om verhaal te halen bij de stewards maar het haalde niets uit. De zege kon hij zo goed als zeker op zijn buik schrijven.

Om 16:20 werden de coureurs de pits uit gestuurd en werd de Italiaanse Grand Prix hervat met een staande start. Hamilton bleef aan de leiding, voor Gasly, Raikkonen en Giovinazzi. De leider in het kampioenschap ging daarna meteen naar de binnen om zijn straf te incasseren. De Brit kwam helemaal als laatste weer terug in de race en had bovendien een achterstand van 25 seconden op Alexander Albon, die eveneens een miserabele middag kende en op dat moment op de voorlaatste plek reed in Monza. Een ronde later ging Giovinazzi naar de pits om zijn straf in te lossen, zodat de top-drie vervolgens bestond uit Gasly, Raikkonen en Sainz. Verstappen kwam op hetzelfde moment als de Italiaan naar de pits. Er bleek een probleem te zijn met zijn Honda-motor, waarmee de Nederlander, die veertiende lag, voor de tweede keer dit seizoen een DNF noteerde.

Ondertussen had zich de vraag aangediende wie deze maffe Grand Prix zou gaan winnen. Gasly ging aan kop en had daarmee vooralsnog de beste papieren in handen, maar Sainz in de McLaren maakte ook een snelle indruk. De Spanjaard vocht zich bij de eerste bocht langs Raikkonen, waarmee hij net als aan het begin van de wedstrijd weer tweede lag. Het was hierna de vraag of de Spanjaard nog aan kon pikken bij Gasly, die intussen een voorsprong van vier seconden had opgebouwd. Met nog vier ronden te gaan was het verschil nog maar anderhalve tel en bij het ingaan van de laatste ronde was het gat volledig gedicht. "Ik wil die overwinning", riep hij over de boordradio. Sainz kwam in de slotronde echter net tekort voor een inhaalpoging en zo behaalde Gasly in Italië zijn eerste Formule 1-overwinning en de eerste voor AlphaTauri sinds de overwinning van Sebastian Vettel in de Italiaanse Grand Prix van 2008, al was dat onder de naam Toro Rosso.

Raikkonen zag na Sainz ook Lance Stroll voorbij komen, waarmee de Canadees derde kwam te liggen. De Racing Point-coureur liet zich de kaas niet meer van het brood eten en pakte in Italië zijn tweede podiumplek in de Formule 1, na in 2017 met Williams derde te zijn geworden in Azerbeidjzan. Al snel was duidelijk dat Raikkonen het tempo vooraan niet aankon. De zakte snel verder weg naar achteren en finishte uiteindelijk als dertiende. Lande Norris kwam vlak achter Stroll als vierde over de eindstreep, voor Valtteri Bottas, die de hele middag geen vuist kon maken en kleurloos vijfde werd. Daniel Ricciardo en Esteban Ocon werden zesde en zevende voor Renault, Hamilton had er in de slotfase van de race flink de sokken in en vocht zich terug naar de achtste plaats. Daniil Kvyat en Sergio Perez verdeelde de laatste punten in deze bizarre race.

De Italiaanse GP was de laatste voor de Williams-familie. In de aanloop naar de race werd bekend dat Frank en Claire Williams zich terugtrekken uit het team, nu het is overgenomen door het Amerikaanse Dorilton Capital. Nicholas Latifi en George Russell werden elfde en veertiende in de laatste race van Williams als familieteam. Albon werd een seconde achter Russell vijftiende, terwijl Giovinazzi de laatste plaats in de race restte.

Over een week racet de Formule 1 verder op Mugello, waar de Grand Prix van Toscane wordt gehouden.

Bron gpupdate.net.

Maak een account of meld je aan om te reageren

Je moet lid zijn om een reactie te kunnen achterlaten

Account aanmaken

Registreer je voor een nieuw account in onze community. Het is erg gemakkelijk!

Registreer een nieuw account

Aanmelden

Heb je al een account? Meld je dan hier aan.

Nu Aanmelden
×
×
  • Nieuwe Aanmaken...

Belangrijke Informatie

Lees voordat je verder gaat onze Gebruikers Voorwaarden en Privacybeleid. We hebben cookies op uw apparaat geplaatst om te helpen deze website te verbeteren. Je kunt je cookie instellingen aanpassen, anders nemen we aan dat je het goed vindt dat we verder gaan.